KP PSP w Oleśnie

ul. Solny Rynek 1
46-300 Olesno
telefon: 478616010, 478616020

Tel alarmowy: 998 lub 112

W dniach 18 - 24 kwietnia 2016 r. na terenie powiatu oleskiego, jednostki straży pożarnych interweniowały podczas 9 zdarzeń. Gaszono 3 pożary oraz  usuwano skutki 6 miejscowych zagrożeń.

  • 22.04.2016 r. Po godzinie 11:00 dyżurny stanowiska kierowania w Oleśnie otrzymał informację o zadymieniu na poddaszu zakładu produkcyjnego w Malichowie (gm. Dobrodzień). Ze względu na duże zagrożenie występujące w zakładzie, na miejsce zdarzenia zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu kierujący działaniami ustalił, że spod dachu hali wydobywa się dym. Strażacy po demontażu  części dachu ustalili że pod blachą tliła się folia oraz zalegające trociny. Pożar został szybko zlokalizowany i ugaszony. Ze względu na to, że pracownicy podjęli działania gaśnicze jeszcze przed przybyciem zastępów straży pożarnej pożar ugaszono w zarodku.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły:

1. SLRR Ford JRG Olesno
2. GCBA MAN JRG Olesno
3. SHD 21 Volvo JRG Olesno
4. GBA Rt Mercedes OSP Dobrodzień
5. GCBA Jelcz OSP Dobrodzień
6. GCBA Rt Scania OSP Szemrowice
7. GBA Rt Mercedes OSP Główczyce
8. GBA OSP Kocury - Malichów
9. Funkcjonariusze Policji

foto: OSP Dobrodzień

  • 23.04.2016 r. Przed godziną 17:00 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zerwanym dachu w Klekotnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej ustalono,że w wyniku gwałtownego podmuchu wiatru zerwana została część dachu budynku mieszkalnego. Elementy konstrukcji poszycia dachu wiatr przeniósł na pobliskie pole. Osób poszkodowanych nie było. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu budynku plandeką. Działania zakończono o godzinie 20:00

W działaniach ratowniczych uczestniczyły:

1. GBA Rt Star JRG Olesno
2. GBA Rt Mercedes OSP Dobrodzień
3. GLM Żuk OSP Klekotna
4. Pogotowie Energetyczne
5. Funkcjonariusze Policji

foto: OSP Dobrodzień

Opracował: bryg. J.Zalewski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Służba Cywilna

Nie dla czadu

Karta ratownicza w pojeździe

Darmowa gra edukacyjna

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com