KP PSP w Oleśnie

ul. Solny Rynek 1
46-300 Olesno
telefon: 478616010, 478616020

Tel alarmowy: 998 lub 112

Na podstawie rozkazu Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w dniu 29 września 2018 roku o godzinie 8:00 rozpoczęły się zorganizowane przez Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie przy współpracy wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu  ćwiczenia dla Siódmej Kompanii Gaśniczej WOO „Strzelce” pk. „Wspinalnia2018”.


Ćwiczenia rozpoczęły się od przeprowadzenia inspekcji gotowości operacyjnej pododdziałów wchodzących w skład kompanii, które o godzinie 9:20 zameldowały swą obecność w rejonie koncentracji w KP PSP w Oleśnie.
Po przeprowadzeniu inspekcji w świetlicy Komendy przedstawiono krótką prezentację zagadnień związanych z ratownictwem wysokościowym realizowanym na poziomie podstawowym przez jednostki KSRG.
Po zakończeniu części teoretycznej druhowie udali sie na przygotowane wcześniej przez instruktorów stanowiska, gdzie w sposób praktyczny mogli przećwiczyć najważniejsze elementy związane z działaniami z ratownictwa wysokościowego:

  • dobór i wiązanie odpowiednich węzłów w zależności od zastosowania, budowa stanowisk na podstawie sytuacji zastanej, samoratowanie z wysokości (ze wspinalni),
  • autoasekuracja w terenie eksponowanym,
  • ewakuacja poszkodowanych z wysokości,
  • ewakuacja poszkodowanych z zagłębień, studni.

Celami głównymi ćwiczeń było:doskonalenie organizacji działań w zakresie podstawowym z ratownictwa wysokościowego,

  • sprawdzenie procedur alarmowania wybranych sił i środków WOO,
  • sprawdzenie umiejętności współpracy dyżurnych stanowisk kierowania OKW PSP i KP PSP,
  • doskonalenie technik ratowniczych.

 

 zdjęcia

opracował: mł. bryg. I. Leniec

Służba Cywilna

Nie dla czadu

Karta ratownicza w pojeździe

Darmowa gra edukacyjna

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com